KRYTÍ

17.03.2012 00:00

     6. března ráno jsem zjistila, že Catja hárá. Už mnoho měsíců před tím jsme se doma domluvili, že jí necháme nakrýt a pokusíme se rozmnožit České plemeno. Po dlouhém výběru nápadníků jsem se rozhodla pro pejska z původní linie, který měl udělaná všechna vyšetření. Vyšetření dysplazie kyčelních kloubů (DKK) a luxace kolenních čéšek (LP) je u strakáčů povinná až od roku 2007, takže mnoho starších psů toto vyšetření nemá. Jakmile jsem zjistila, že se Catja hárá, volala jsem majiteli pejska, že se brzy uvidíme.

     15. března ráno jsme s Catjou odjeli na veterinu k odběru krve, aby mi z ní určili množství progesteronu v krvi. Podle toho se určí správný den na nakrytí fenky. V jednu hodinu odpoledne nám lékař oznámil, že vhodná doba je pátek, ideálně sobota.

     17. března 2012 jsme  v odpoledních hodinách vyjeli za našim nápadníkem Chejžou Libachar do obce Červený Dvůr. "Červeňák", jak ho my Jihočeši nazýváme, leží kousek od Českého Krumlova. Dojeli jsme tam za necelých čtyřicet minut a Catja byla ráda, že necestujeme dál. Nemá moc cestování ráda. Chejža jí uvítal s plnou náručí a velkou ochotou se pářit. Okamžitě se do ní zakoukal (přece táák krásně voněla), ale Catja  není žádná lehká holka, tak zpočátku dělala drahoty. Nakonec se od Chejži nechala ukecat a spojili se. Teď jen můžeme doufat, že se v Catji bříšku zahnízdili nějací strakáčci. Do večera pak spolu dováděli a hráli si.

16.-17.4.2012 jdeme na ultrazvuk a pak budeme moudřejší.

 

 

16.-17.04.2012 ultrazvuk na potvrzení, nebo zamítnutí březosti!!